Microsemi Commercial Components 3EZ13DE3/TR12
3EZ13DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ13DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ13DE3/TR12.pdf
Availability of 3EZ13DE3/TR12
QUANTITY
3EZ13DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ13DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ13DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ13DE3/TR12
Related Links3EZ13D, 3EZ13DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ13DE3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ13DE3/TR12
IC AMP RF N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 361.2VC SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 64K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RECEPTACLE MICRO PWR DUAL 8POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 105 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
TV 18C 18#20 SKT PLUG datasheet.pdf
2,2UF 400V 8X11,5 datasheet.pdf