Microsemi Commercial Components 3EZ13DE3/TR8
3EZ13DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ13DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ13DE3/TR8.pdf
Availability of 3EZ13DE3/TR8
QUANTITY
3EZ13DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ13DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ13DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 9.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ13DE3/TR8
Related Links3EZ13D, 3EZ13DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ13DE3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ13DE3/TR8
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN CRIMP TERM FEMALE 16-18AWG datasheet.pdf
CAP CER 50PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC GATE DVR 3CH HALF BRDG 20-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PANEL MNT SKT datasheet.pdf