Vishay/Sprague T86C155K050EASL
T86C155K050EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86C155K050EASL
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312
Datasheet Download
T86C155K050EASL.pdf
Availability of T86C155K050EASL
QUANTITY
T86C155K050EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C155K050EASL
Internal Part NumberEIS-T86C155K050EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C155K050EASL
Related LinksT86C155, T86C155K050EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C155K050EASL Details Description
Related parts for T86C155K050EASL
IC TEMP SWTCH PUSH/PULL SOT23A-5 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 4X1 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M10 5V datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 3FU/115 AR UC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
COMBO 13W3 M PCB R/A G30 50O T datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf