Microsemi Commercial Components 3EZ150DE3/TR12
3EZ150DE3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ150DE3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ150DE3/TR12.pdf
Availability of 3EZ150DE3/TR12
QUANTITY
3EZ150DE3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ150DE3/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ150DE3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)550 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ150DE3/TR12
Related Links3EZ150D, 3EZ150DE3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ150DE3/TR12 Details Description
Related parts for 3EZ150DE3/TR12
RES SMD 3.83K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 3000A DO200AC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 78POS R/A datasheet.pdf
BOARD EVAL BASED ON ST72264G1 datasheet.pdf
MODULE FEMALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
1/16 INCH HST BK 100/12" PKG datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MINI BOX RECP ASSY 132 POS datasheet.pdf