Microsemi Commercial Components 3EZ150DE3/TR8
3EZ150DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ150DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ150DE3/TR8.pdf
Availability of 3EZ150DE3/TR8
QUANTITY
3EZ150DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ150DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ150DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±20%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)550 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ150DE3/TR8
Related Links3EZ150, 3EZ150DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ150DE3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ150DE3/TR8
SWITCH TURQ SPST-NO ROLLER WIRE datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 14POS R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 500W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 500W datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf