Microsemi Commercial Components 3EZ15D5E3/TR8
3EZ15D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ15D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 15V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ15D5E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ15D5E3/TR8
QUANTITY
3EZ15D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ15D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ15D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)5.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 11.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ15D5E3/TR8
Related Links3EZ15D, 3EZ15D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ15D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ15D5E3/TR8
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 810MA 161 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 20A SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
POLY-POD FOR QFP144 TARGETS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 8V 240W datasheet.pdf