Yageo MFR-25FBF52-931K
MFR-25FBF52-931K picture photo
Mfg. Part Number
MFR-25FBF52-931K
Brief Description
RES 931K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MFR-25FBF52-931K.pdf
Availability of MFR-25FBF52-931K
QUANTITY
MFR-25FBF52-931K Order Process
Ship out your order
Specifications of MFR-25FBF52-931K
Internal Part NumberEIS-MFR-25FBF52-931K
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MFR-25FBF52-931K
Related LinksMFR-25FB, MFR-25FBF52-931K Datasheet, Yageo Distributor
MFR-25FBF52-931K Details Description
Related parts for MFR-25FBF52-931K
RES SMD 365 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC50H/AE50G/AKC50H datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 143 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMB datasheet.pdf