Microsemi Commercial Components 3EZ17D5E3/TR8
3EZ17D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ17D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 17V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ17D5E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ17D5E3/TR8
QUANTITY
3EZ17D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ17D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ17D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)17V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)6 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 13V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ17D5E3/TR8
Related Links3EZ17D, 3EZ17D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ17D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ17D5E3/TR8
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
MICROPHONE ASSY W/RT DC PLG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN IPASS LOOPBCK ADAPTER datasheet.pdf
POWER SUPPLY CORD 16A 70C datasheet.pdf
CAP CER 1UF 250V X7T 1812 datasheet.pdf