Microsemi Commercial Components 3EZ30D2/TR8
3EZ30D2/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ30D2/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 30V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ30D2/TR8.pdf
Availability of 3EZ30D2/TR8
QUANTITY
3EZ30D2/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ30D2/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ30D2/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±2%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)16 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ30D2/TR8
Related Links3EZ30, 3EZ30D2/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ30D2/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ30D2/TR8
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 2.5W 2512 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 15.73"L X 13.85"W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1206 120 OHM 25% datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.3UF RADIAL datasheet.pdf