Microsemi Commercial Components 3EZ4.3D5/TR12
3EZ4.3D5/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ4.3D5/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ4.3D5/TR12.pdf
Availability of 3EZ4.3D5/TR12
QUANTITY
3EZ4.3D5/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ4.3D5/TR12
Internal Part NumberEIS-3EZ4.3D5/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr30µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C