Microsemi Commercial Components 3EZ91D10E3/TR8
3EZ91D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ91D10E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 91V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ91D10E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ91D10E3/TR8
QUANTITY
3EZ91D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ91D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ91D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)91V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)115 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 69.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ91D10E3/TR8
Related Links3EZ91D1, 3EZ91D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ91D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ91D10E3/TR8
RES 560 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 140MA 6.5 OHM datasheet.pdf
IC PS REG CMOS PALMTOP/LCD16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL SHIELD 1" X 15' datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #6 100PC datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 68 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
WAX PROTECTION datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf