Vishay Semiconductor/Diodes Division 3KASMC14AHE3/9AT
3KASMC14AHE3/9AT picture photo
Mfg. Part Number
3KASMC14AHE3/9AT
Brief Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Datasheet Download
3KASMC14AHE3/9AT.pdf
Availability of 3KASMC14AHE3/9AT
QUANTITY
3KASMC14AHE3/9AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3KASMC14AHE3/9AT
Internal Part NumberEIS-3KASMC14AHE3/9AT
Standard Package3,500
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
Voltage - Breakdown (Min)15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)129A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 185°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3KASMC14AHE3/9AT
Related Links3KASMC14, 3KASMC14AHE3/9AT Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
3KASMC14AHE3/9AT Details Description
Related parts for 3KASMC14AHE3/9AT
PROBE OSC 60MHZ X10 1.2M datasheet.pdf
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 30POS datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 19.11VC DO204AC datasheet.pdf
CABLE SHLD LATCH 5PIN 24AWG 6' datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
GE RETRO RS232 ETHERNET CIM RTD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf