| Internal Part Number | EIS-3M AB5010 CIRCLE-0.75 | |
| Other Related Documents | Absorber Date Code Decipher | |
| MSDS Material Safety Datasheet | AB 5000 Series MSDS | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | AB5000S | |
| Shape | Die Cut Circular | |
| Thickness - Overall | 0.005" (0.13mm) | |
| Width | 0.75" (19.1mm) | |
| Length | - | |
| Adhesive | Acrylic, Nonconductive | |
| Temperature Range | -13 ~ 185°F (-25 ~ 85°C) | |