Johanson Technology Inc. 4000BL14U100T
4000BL14U100T picture photo
Mfg. Part Number
4000BL14U100T
Manufacturer
Product Category
Balun
Brief Description
BALUN CERAMIC CHIP UWB 4GHZ
Datasheet Download
4000BL14U100T.pdf
Availability of 4000BL14U100T
QUANTITY
4000BL14U100T Order Process
Ship out your order
Specifications of 4000BL14U100T
Internal Part NumberEIS-4000BL14U100T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBenefits of using Integrated Passive Components over a Discrete Solution
Featured ProductIntegrated Passive Components
Standard Package4,000
Category RF/IF and RFID
FamilyBalun
Series4000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Range3.1GHz ~ 4.8GHz
Impedance - Unbalanced/Balanced50 / 100 Ohm
Phase Difference180° ±20
Insertion Loss (Max)1.2dB
Return Loss (Min)9.5dB
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4000BL14U100T
Related Links4000BL, 4000BL14U100T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
4000BL14U100T Details Description
Related parts for 4000BL14U100T
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL SCREW METRIC HORZ YEL datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.07KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf