TE Connectivity Corcom Filters 400APH12L
400APH12L picture photo
Mfg. Part Number
400APH12L
Manufacturer
Product Category
Power Line Filter Modules
Brief Description
POWER EMI/RFI FILTER 400A FLNGD
Datasheet Download
400APH12L.pdf
Availability of 400APH12L
QUANTITY
400APH12L Order Process
Ship out your order
Specifications of 400APH12L
Internal Part NumberEIS-400APH12L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAPH and APS Series Power Line Filters
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesAPH
Filter TypeThree Phase (Delta)
ConfigurationThree Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC520V
Current400A
Frequency - Operating50 ~ 60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleQuick Connect
ApplicationsGeneral Purpose
Approvals-
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)400APH12L
Related Links400A, 400APH12L Datasheet, TE Connectivity Corcom Filters Distributor
400APH12L Details Description
Related parts for 400APH12L
HOOK&LOOP TAKTY .75"50# WHT 15' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 40A TO-252 datasheet.pdf
WIRE SEAL FOR JPT(TYPE-I) BLUE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 6.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 2" H2O 8DIP datasheet.pdf