Silicon Labs 4010-KFOBDEV-915
4010-KFOBDEV-915 picture photo
Mfg. Part Number
4010-KFOBDEV-915
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
KIT DEV SI4010 SI4355 RX 915MHZ
Datasheet Download
4010-KFOBDEV-915.pdf
Availability of 4010-KFOBDEV-915
QUANTITY
4010-KFOBDEV-915 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4010-KFOBDEV-915
Internal Part NumberEIS-4010-KFOBDEV-915
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEZRadio® Overview
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Featured ProductSi4x55 EZRadio®
Silicon Labs - Solutions For The Internet Of Things
Internet of Things
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesEZRadio®
TypeKey Fob
Frequency915MHz
For Use With/Related ProductsSi4010
Supplied Contents8 Boards, Batteries, Cables, Debugger, Sample ICs
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4010-KFOBDEV-915
Related Links4010-KFO, 4010-KFOBDEV-915 Datasheet, Silicon Labs Distributor
4010-KFOBDEV-915 Details Description
Related parts for 4010-KFOBDEV-915
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET HEX 7PC datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 620K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP RED 623NM 23.5LM SMD datasheet.pdf
CONTACT PROBE 1.0MM PITCH datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
XBEE ZIGBEE CLOUD KIT datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf