CTS Electronic Components 402F19211CKT
402F19211CKT picture photo
Mfg. Part Number
402F19211CKT
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 10ppm 8pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F19211CKT.pdf
Availability of 402F19211CKT
QUANTITY
402F19211CKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F19211CKT
Internal Part NumberEIS-402F19211CKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)300 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F19211CKT
Related Links402F19, 402F19211CKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F19211CKT Details Description
Related parts for 402F19211CKT
IC GATE NAND 1CH 8-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.02A Lighting eSIP-7F datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 1:5 134MHZ 8SOIC datasheet.pdf