CTS Electronic Components 402F19212IJT
402F19212IJT picture photo
Mfg. Part Number
402F19212IJT
Brief Description
Crystal 19.2000MHz 10ppm 9pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F19212IJT.pdf
Availability of 402F19212IJT
QUANTITY
402F19212IJT Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F19212IJT
Internal Part NumberEIS-402F19212IJT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency19.2MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)300 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F19212IJT
Related Links402F19, 402F19212IJT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F19212IJT Details Description
Related parts for 402F19212IJT
CONN HEADER 28POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG SFP SHIELD HORIZONTAL datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CONN COVER STR RELIEF 15POS .156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 149 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI WHT 220V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 950MA 299 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
CTV 2C 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf