CTS Electronic Components 402F26012IKT
402F26012IKT picture photo
Mfg. Part Number
402F26012IKT
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 10ppm 8pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F26012IKT.pdf
Availability of 402F26012IKT
QUANTITY
402F26012IKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F26012IKT
Internal Part NumberEIS-402F26012IKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F26012IKT
Related Links402F26, 402F26012IKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F26012IKT Details Description
Related parts for 402F26012IKT
CONN HEADER 28POS 2MM SMD TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf