CTS Electronic Components 402F300XXCKR
402F300XXCKR picture photo
Mfg. Part Number
402F300XXCKR
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F300XXCKR.pdf
Availability of 402F300XXCKR
QUANTITY
402F300XXCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F300XXCKR
Internal Part NumberEIS-402F300XXCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F300XXCKR
Related Links402F30, 402F300XXCKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F300XXCKR Details Description
Related parts for 402F300XXCKR
DUCT SLOT PVC DGY 1X4"(6=6') datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle DVI-I, Dual Link 29 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 250A DO205AB datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf