CTS Electronic Components 402F30722IAT
402F30722IAT picture photo
Mfg. Part Number
402F30722IAT
Brief Description
Crystal 30.7200MHz 20ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F30722IAT.pdf
Availability of 402F30722IAT
QUANTITY
402F30722IAT Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F30722IAT
Internal Part NumberEIS-402F30722IAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency30.72MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F30722IAT
Related Links402F30, 402F30722IAT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F30722IAT Details Description
Related parts for 402F30722IAT
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
SW ROTARY SP3T BRKT STRAIGHT 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPER HR34B 20-24AWG datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:9 500MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf