CTS Electronic Components 402F38422IKR
402F38422IKR picture photo
Mfg. Part Number
402F38422IKR
Brief Description
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F38422IKR.pdf
Availability of 402F38422IKR
QUANTITY
402F38422IKR Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F38422IKR
Internal Part NumberEIS-402F38422IKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F38422IKR
Related Links402F38, 402F38422IKR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F38422IKR Details Description
Related parts for 402F38422IKR
RES 536 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHR POLY W/ADH BLK 3/8" X6" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 15A DO214AB datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 1.30MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf