CTS Electronic Components 402F38422IKT
402F38422IKT picture photo
Mfg. Part Number
402F38422IKT
Brief Description
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
402F38422IKT.pdf
Availability of 402F38422IKT
QUANTITY
402F38422IKT Order Process
Ship out your order
Specifications of 402F38422IKT
Internal Part NumberEIS-402F38422IKT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)402F38422IKT
Related Links402F38, 402F38422IKT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
402F38422IKT Details Description
Related parts for 402F38422IKT
TORX KEY T-HANDLE T15 3.94" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH DIP AUTO SEALED 2POS datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LED CBI INC 5MM YLW WATER CLEAR datasheet.pdf
IC SWITCH IPS 1CH LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf