CTS Electronic Components 403C11A13M00000
403C11A13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A13M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 10ppm 10pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A13M00000.pdf
Availability of 403C11A13M00000
QUANTITY
403C11A13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A13M00000
Internal Part NumberEIS-403C11A13M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A13M00000
Related Links403C11A, 403C11A13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A13M00000 Details Description
Related parts for 403C11A13M00000
IC OPAMP JFET 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC POT W/EEPROM DUAL 100K 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 47 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
SNSW 0.1A 1/4 NONE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
DL LVL FLOATSW 277MM TOTAL L datasheet.pdf
PELTIR MS2,049,14,14,15,15,00,W8 datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM GREEN DIFF 5VDC datasheet.pdf