CTS Electronic Components 403C11A19M68000
403C11A19M68000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A19M68000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 19.6800MHz 10ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A19M68000.pdf
Availability of 403C11A19M68000
QUANTITY
403C11A19M68000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A19M68000
Internal Part NumberEIS-403C11A19M68000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency19.68MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A19M68000
Related Links403C11A, 403C11A19M68000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A19M68000 Details Description
Related parts for 403C11A19M68000
RES SMD 39K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-523 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL DC OUT 6A 32V datasheet.pdf
INPUT MODULE 64 DIGITAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 4.433619MHz 50ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 7.87M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf