CTS Electronic Components 403C11A32M00000
403C11A32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A32M00000
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A32M00000.pdf
Availability of 403C11A32M00000
QUANTITY
403C11A32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A32M00000
Internal Part NumberEIS-403C11A32M00000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A32M00000
Related Links403C11A, 403C11A32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A32M00000 Details Description
Related parts for 403C11A32M00000
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET 20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD ATM/PACKET PHY 400-PBGA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC 12-PLEX datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
LOOP BRIDGE datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS NY46 BLK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 12DFN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 2506 datasheet.pdf