CTS Electronic Components 403C11E32M00000
403C11E32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11E32M00000
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11E32M00000.pdf
Availability of 403C11E32M00000
QUANTITY
403C11E32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11E32M00000
Internal Part NumberEIS-403C11E32M00000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11E32M00000
Related Links403C11E, 403C11E32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11E32M00000 Details Description
Related parts for 403C11E32M00000
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 150W TO268 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED ARRAY ANSI WHITE SCREW MOUNT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC4228-1 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP MICA 13PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 3.2NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf