CTS Electronic Components 403C35E33M00000
403C35E33M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403C35E33M00000
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C35E33M00000.pdf
Availability of 403C35E33M00000
QUANTITY
403C35E33M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C35E33M00000
Internal Part NumberEIS-403C35E33M00000
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C35E33M00000
Related Links403C35E, 403C35E33M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C35E33M00000 Details Description
Related parts for 403C35E33M00000
ADM26T/AE26G/X datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
BACKSHELL PLASTIC DESIGN KIT datasheet.pdf
IC OSC DUAL VCO 60MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 1210 datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 300 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf