CTS Electronic Components 403I35D27M00000
403I35D27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
403I35D27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403I35D27M00000.pdf
Availability of 403I35D27M00000
QUANTITY
403I35D27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403I35D27M00000
Internal Part NumberEIS-403I35D27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information403 Series RoHS Cert
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series403
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403I35D27M00000
Related Links403I35D, 403I35D27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403I35D27M00000 Details Description
Related parts for 403I35D27M00000
CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HOOK-UP 20AWG WHT/ORG 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
THERMAL PAD COVER TO-220 0.45MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf