Laird Technologies EMI 4056PA51G01800
4056PA51G01800 picture photo
Mfg. Part Number
4056PA51G01800
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
GASKET FAB/FOAM 5.1X457.2MM RECT
Datasheet Download
4056PA51G01800.pdf
Availability of 4056PA51G01800
QUANTITY
4056PA51G01800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4056PA51G01800
Internal Part NumberEIS-4056PA51G01800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeRectangular
Thickness - Overall0.06" (1.5mm)
Width0.2" (5.1mm)
Length18" (457.2mm)
AdhesivePressure Sensitive Adhesive (PSA)
Temperature Range-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4056PA51G01800
Related Links4056PA5, 4056PA51G01800 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor
4056PA51G01800 Details Description
Related parts for 4056PA51G01800
TERMINAL BLOCK 7.50MM VERT 3POS datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 16A TO3 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 4.8A 22.5 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
LOW PROFILE 2LVL 5.08 8ASY GRN datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IND RED 14V CYL 1/2" SNAP QC datasheet.pdf