TE Connectivity Raychem Cable Protection 202D196-3/42-0
202D196-3/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
202D196-3/42-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202D196-3/42-0.pdf
Availability of 202D196-3/42-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
202D196-3/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202D196-3/42-0
Internal Part NumberEIS-202D196-3/42-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 202D1
TypeBoot
Shell Size - Insert96
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied3.220" (81.8mm)
Large Diameter Recovered2.270" (57.6mm)
Small Diameter Supplied3.220" (81.8mm)
Small Diameter Recovered1.000" (25.4mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered7.000" (177.8mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202D196-3/42-0
Related Links202D196, 202D196-3/42-0 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
202D196-3/42-0 Details Description
Related parts for 202D196-3/42-0
IC TXRX RS232 LP 1MBPS 28-SSOP datasheet.pdf
RES MO 2W 2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 41POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 9SRT datasheet.pdf