CTS Electronic Components 405C11A13M00000
405C11A13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405C11A13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C11A13M00000.pdf
Availability of 405C11A13M00000
QUANTITY
405C11A13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C11A13M00000
Internal Part NumberEIS-405C11A13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C11A13M00000
Related Links405C11A, 405C11A13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C11A13M00000 Details Description
Related parts for 405C11A13M00000
IC REG BUCK 12V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.2A 68 MOHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.1K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
LINE FILTER 35MH 1 IDC SS COIL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf