CTS Electronic Components 405C11A18M43200
405C11A18M43200 picture photo
Mfg. Part Number
405C11A18M43200
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C11A18M43200.pdf
Availability of 405C11A18M43200
QUANTITY
405C11A18M43200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C11A18M43200
Internal Part NumberEIS-405C11A18M43200
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C11A18M43200
Related Links405C11A, 405C11A18M43200 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C11A18M43200 Details Description
Related parts for 405C11A18M43200
IDC CABLE - MSR16K/MC16G/MCE16K datasheet.pdf
CONN HDI RECEPT 96POS 3ROW R/A datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 15A 35 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 20POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 20V 0.2W UMT3F datasheet.pdf