CTS Electronic Components 405C25D25M00000
405C25D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405C25D25M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.000000MHZ SMD
Datasheet Download
405C25D25M00000.pdf
Availability of 405C25D25M00000
QUANTITY
405C25D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C25D25M00000
Internal Part NumberEIS-405C25D25M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C25D25M00000
Related Links405C25D, 405C25D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C25D25M00000 Details Description
Related parts for 405C25D25M00000
RES SMD 56 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 1A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 4.5A 24 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf