AVX Corporation KC7050Y75.0000L20EZU
KC7050Y75.0000L20EZU picture photo
Mfg. Part Number
KC7050Y75.0000L20EZU
Brief Description
OSC SO 75.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
KC7050Y75.0000L20EZU.pdf
Availability of KC7050Y75.0000L20EZU
QUANTITY
KC7050Y75.0000L20EZU Order Process
Ship out your order
Specifications of KC7050Y75.0000L20EZU
Internal Part NumberEIS-KC7050Y75.0000L20EZU
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesKC7050Y Saw Oscillator
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesKC7050Y-L20EZU, Kyocera
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency75MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KC7050Y75.0000L20EZU
Related LinksKC7050Y75., KC7050Y75.0000L20EZU Datasheet, AVX Corporation Distributor
KC7050Y75.0000L20EZU Details Description
Related parts for KC7050Y75.0000L20EZU
RES 0.62 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RECEIVER RF 315/434MHZ 20QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf