CTS Electronic Components 405C35B15M36000
405C35B15M36000 picture photo
Mfg. Part Number
405C35B15M36000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 15.3600MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C35B15M36000.pdf
Availability of 405C35B15M36000
QUANTITY
405C35B15M36000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C35B15M36000
Internal Part NumberEIS-405C35B15M36000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency15.36MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C35B15M36000
Related Links405C35B, 405C35B15M36000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C35B15M36000 Details Description
Related parts for 405C35B15M36000
IDC CABLE - MKR50K/MC50G/MCE50K datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 20-SSOP datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf