Vishay/BCcomponents D472Z25Y5VH6TJ5R
D472Z25Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D472Z25Y5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D472Z25Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D472Z25Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D472Z25Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D472Z25Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D472Z25Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D472Z25Y5VH6TJ5R
Related LinksD472Z25Y, D472Z25Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D472Z25Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D472Z25Y5VH6TJ5R
IC MPU/WATCHDG 39-82MS SOT23-6 datasheet.pdf
POT SLIDE 500K OHM .1W 20MM datasheet.pdf
TERMINAL datasheet.pdf
TIP CHISEL 0.126 FOR WSP80 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 1200W datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 PLUG-WIRE 5M datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208PQFP datasheet.pdf
LED SUPP CC BUCK 32V 500MA 7SIP datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf