CTS Electronic Components 405I35D12M28800
405I35D12M28800 picture photo
Mfg. Part Number
405I35D12M28800
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405I35D12M28800.pdf
Availability of 405I35D12M28800
QUANTITY
405I35D12M28800 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405I35D12M28800
Internal Part NumberEIS-405I35D12M28800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information405 Series RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series405
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)