CTS Electronic Components 406C35E24M00000
406C35E24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406C35E24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406C35E24M00000.pdf
Availability of 406C35E24M00000
QUANTITY
406C35E24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406C35E24M00000
Internal Part NumberEIS-406C35E24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406C35E24M00000
Related Links406C35E, 406C35E24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406C35E24M00000 Details Description
Related parts for 406C35E24M00000
IC OTP 4MBIT 100NS 32PLCC datasheet.pdf
KIT ROBOT PENGUIN NICKL ANODIZED datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS VERT T/H datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.3A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 25MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV X7S 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf