Recom Power R0.25S12-2415/H
R0.25S12-2415/H picture photo
Mfg. Part Number
R0.25S12-2415/H
Brief Description
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT
Datasheet Download
R0.25S12-2415/H.pdf
Availability of R0.25S12-2415/H
QUANTITY
R0.25S12-2415/H Order Process
Ship out your order
Specifications of R0.25S12-2415/H
Internal Part NumberEIS-R0.25S12-2415/H
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21.6V
Voltage - Input (Max)26.4V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)17mA
Power (Watts) - Manufacture Series250mW
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case12-SMD Module (10 Leads)
Size / Dimension0.49" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency60 ~ 70%
Power (Watts) - Max250mW
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)R0.25S12-2415/H
Related LinksR0.25S1, R0.25S12-2415/H Datasheet, Recom Power Distributor
R0.25S12-2415/H Details Description
Related parts for R0.25S12-2415/H
IC REG SWITCHD CAP INV 8VSSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 0.82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM ALMOND 9"L X 8.5"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf