CTS Electronic Components 406I35B14M00000
406I35B14M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35B14M00000
Brief Description
Crystal 14.0000MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35B14M00000.pdf
Availability of 406I35B14M00000
QUANTITY
406I35B14M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35B14M00000
Internal Part NumberEIS-406I35B14M00000
TypeMHz Crystal
Frequency14MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35B14M00000
Related Links406I35B, 406I35B14M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35B14M00000 Details Description
Related parts for 406I35B14M00000
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 56POS datasheet.pdf
CAP MICA 15PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 1.50M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf