CTS Electronic Components 406I35D25M00000
406I35D25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35D25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35D25M00000.pdf
Availability of 406I35D25M00000
QUANTITY
406I35D25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35D25M00000
Internal Part NumberEIS-406I35D25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35D25M00000
Related Links406I35D, 406I35D25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35D25M00000 Details Description
Related parts for 406I35D25M00000
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 475MA 350 MOHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 WIFI DM900MHZ datasheet.pdf
IC ATTENUATOR 0.25DB 24-QFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
IC DDR 256MB 200MHZ 2.5V 66TSOP datasheet.pdf