CTS Electronic Components 406I35D32M00000
406I35D32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35D32M00000
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35D32M00000.pdf
Availability of 406I35D32M00000
QUANTITY
406I35D32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35D32M00000
Internal Part NumberEIS-406I35D32M00000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35D32M00000
Related Links406I35D, 406I35D32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35D32M00000 Details Description
Related parts for 406I35D32M00000
CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 8-QFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 3.9K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2711 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 619K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX IBP MODEM 128-LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf