CTS Electronic Components 406I35E32M00000
406I35E32M00000 picture photo
Mfg. Part Number
406I35E32M00000
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
406I35E32M00000.pdf
Availability of 406I35E32M00000
QUANTITY
406I35E32M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 406I35E32M00000
Internal Part NumberEIS-406I35E32M00000
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)406I35E32M00000
Related Links406I35E, 406I35E32M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
406I35E32M00000 Details Description
Related parts for 406I35E32M00000
RES SMD 510K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 OTG 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC XTAL 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf