| Internal Part Number | EIS-4078PA51G00387 | |
| Standard Package | 160 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | D-Shape | |
| Thickness - Overall | 0.12" (3.00mm) | |
| Width | 0.36" (9.1mm) | |
| Length | 3.87" (98.20mm) | |
| Adhesive | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) | |
| Temperature Range | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4078PA51G00387 | |
| Related Links | 4078PA5, 4078PA51G00387 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor | |
 | TK1-L-3V | RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 3V | datasheet.pdf | |