Vishay/Sprague 40D305G100CC6A
40D305G100CC6A picture photo
Mfg. Part Number
40D305G100CC6A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3UF 100V 8X20.5 105C AXI
Datasheet Download
40D305G100CC6A.pdf
Availability of 40D305G100CC6A
QUANTITY
40D305G100CC6A Order Process
Ship out your order
Specifications of 40D305G100CC6A
Internal Part NumberEIS-40D305G100CC6A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package313
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)40D305G100CC6A
Related Links40D305G, 40D305G100CC6A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
40D305G100CC6A Details Description
Related parts for 40D305G100CC6A
OSC XO 20.48MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 9POS PCB TIN datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/A3047A/X 4" datasheet.pdf
IC PORT PROTECTOR VGA 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf