E-T-A 410-K-1-01-SI-63A
410-K-1-01-SI-63A picture photo
Mfg. Part Number
410-K-1-01-SI-63A
Brief Description
CIR BRKR 63A 240VAC 110VDC
Datasheet Download
410-K-1-01-SI-63A.pdf
Availability of 410-K-1-01-SI-63A
QUANTITY
410-K-1-01-SI-63A Order Process
Ship out your order
Specifications of 410-K-1-01-SI-63A
Internal Part NumberEIS-410-K-1-01-SI-63A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating63A
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410-K-1-01-SI-63A
Related Links410-K-1-, 410-K-1-01-SI-63A Datasheet, E-T-A Distributor
410-K-1-01-SI-63A Details Description
Related parts for 410-K-1-01-SI-63A
PTC RESETTABLE 35MA 110V RAD datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" METALLIC GRAY datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 8DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47 OHM 16DIP datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1-INPUT 14SOIC datasheet.pdf
GRIP 2"NPT 1.687-1.812" STR MALE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
GDT 2000V THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf