Amphenol Industrial AIBC6FA20-27S0-025-L
AIBC6FA20-27S0-025-L picture photo
Mfg. Part Number
AIBC6FA20-27S0-025-L
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
ACB 14C 14#16 SKT PLUG
Datasheet Download
AIBC6FA20-27S0-025-L.pdf
Availability of AIBC6FA20-27S0-025-L
QUANTITY
AIBC6FA20-27S0-025-L Order Process
Ship out your order
Specifications of AIBC6FA20-27S0-025-L
Internal Part NumberEIS-AIBC6FA20-27S0-025-L
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIBC6FA20-27S0-025-L
Related LinksAIBC6FA20-, AIBC6FA20-27S0-025-L Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIBC6FA20-27S0-025-L Details Description
Related parts for AIBC6FA20-27S0-025-L
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 50POS IP67 datasheet.pdf