Apem Inc. 410043B14
410043B14 picture photo
Mfg. Part Number
410043B14
Manufacturer
Product Category
Knobs
Brief Description
CONTROL KNOB
Datasheet Download
410043B14.pdf
Availability of 410043B14
QUANTITY
410043B14 Order Process
Ship out your order
Specifications of 410043B14
Internal Part NumberEIS-410043B14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyKnobs
Series41004
StyleCylindrical with Skirt
TypeRibbed
Shaft Size0.250" (6.35mm)
Diameter0.953" (24.20mm)
Height0.784" (19.90mm)
IndicatorNotch on Top and Side
MaterialPlastic
ColorBlack
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)410043B14
Related Links4100, 410043B14 Datasheet, Apem Inc. Distributor
410043B14 Details Description
Related parts for 410043B14
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K OTP EXT 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
LED 5MM 627/590NM HER/YW WH DIFF datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 19.43MM datasheet.pdf
HAN A PROTECT COVER DIE CAST datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
PMI T-1 3/4 INCAND AMBER UNFROST datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 1.2 NF 1% 100VDC AXIAL datasheet.pdf