Bourns Inc. 4114R-2-224
4114R-2-224 picture photo
Mfg. Part Number
4114R-2-224
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 220K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-2-224.pdf
Availability of 4114R-2-224
QUANTITY
4114R-2-224 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-2-224
Internal Part NumberEIS-4114R-2-224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4100R
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-2-224
Related Links4114R, 4114R-2-224 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-2-224 Details Description
Related parts for 4114R-2-224
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC DEMODULATOR RDS/RBDS 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.5MM datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 5KW 400V datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 23MA 83 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT PIN datasheet.pdf